Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet

Div w którym pojawi się odliczany czas

Infrastrukturalne wsparcie dla nadzoru budowlanego w Poznaniu

Powrót
Logo GUNB

22 czerwca br. Dorota Cabańska spotkała się Aidą Januszkiewicz-Piotrowską, Wielkopolskim Inspektorem  Nadzoru Budowlanego. Podczas wizyty Dorota Cabańska spotkała się również z Michałem Zielińskim, Wojewodą Wielkopolskim.

Agenda spotkania obejmowała dyskusję nad bieżącą sytuacją i wyzwaniami dotyczącymi funkcjonowania jednostki i powiatowych  organów nadzoru budowlanego województwa wielkopolskiego.

Kluczowym momentem spotkania było podpisanie  dokumentu porozumienia w sprawie przekazania do użytkowania na potrzeby WINB sprzętu komputerowego zakupionego z budżetu GUNB w ramach wsparcia technicznego jednostek wojewódzkich nadzoru budowlanego w procesie transformacji cyfrowej.

 

W 2021 r. Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego podjęła aktywne działania na rzecz wzmocnienia technicznego i finansowego nadzoru budowlanego w kraju. Zwieńczeniem tych działań jest  m.in. przekazanie sprzętu technicznego i podpisanie porozumień o ich przekazaniu do wojewódzkich organów nadzoru budowlanego. 

 Ogółem wartość przekazanych przez GUNB środków w postaci dodatkowego sprzętu w tym roku wyniesie 380 tys. zł.

Infrastrukturalne wsparcie dla nadzoru budowlanego w Poznaniu
Infrastrukturalne wsparcie dla nadzoru budowlanego w Poznaniu